Witam warlanderów, Zeus z tej strony!

Trzy i pół roku temu, narodził się pewien serwer Lineage II o nazwie L2Warland. L2 Warland powstał po obietnicy, którą sam sobie złożyłem kilka miesięcy przed jego początkiem. Zanim jednak wspomnę o obietnicy, którą sobie złożyłem, chciałbym wam wyjaśnić dlaczego w ogóle ją składałem.

Jak każdy z nas, byłem typowym OLD Schoolowym graczem Lineage II który wychował się i kochał tą grę w czasach kiedy to zabijanie potworów na Cemetery było wielką przyjemnością. To były czasy w których odkryliśmy nowy śwat, otwarty świat bez żadnych ograniczeń zanim jakakolwiek inna gra tego dokonała. To był nowy sposób grania w gry, to była gra, w której nie chodziło o trafienie piłką do kosza, a o to by sobie radzić z innymi wojownikami swoją inteligencją i strategią jakiej żaden NPC nie mógł mieć. Żeby osiągnąć sukces trzeba było bardzo ciężko pracować nad swoją postacią, znaleźć odpowiednich ludzi którzy wesprą Cię w walce, stworzyć KLANY, które po czasie dawały nam uczucie jak prawdziwa rodzina, przyjaciele, bracia, kochanki/-owie.

Jak wcześniej już wspomniałem, grałem w LINEAGE II wiele lat wcześniej przez około 8 lat po czym moje życie nabrało tempa. Obowiązki rodzinne i potrzeba przetrwania zmusiły mnie do zaprzestania gry w Lineage II na kilka lat. Oczywiście jeżeli to czytasz to będziesz wiedział lepiej niż ja, że L2 to nie jest tylko gra, to jest wielka miłość, której nigdy nie zapomnisz i zawsze będziesz myślał o powrocie do niej. Tym sposobem po 8 latach wróciłem – zainstalowałem grę na nowo.

Zacząłem szukać dobrych serwerów do pogrania. Po długich zmaganiach znalazłem jeden i natychmiastowo zalogowałem się na serwer żeby zacząć przygodę na nowo. Stworzyłem mojego starego wojownika, tego jedynego z którym przez wiele lat miałem piękne i ciężkie chwile, ale zawsze był obok mnie w walce i dla mnie walczył. I wtedy nadszedł ten wspaniały moment moment. Po wielu latach znów mogłem posłuchać melodii z Talking Island i zobaczyć 1 lvlowe Grelminy patrzące na mnie i czekające cierpliwie na moje pierwsze uderzenie. Wcisnąłem F1 i Gremlin natychmiastowo zginął, a moja postać zabłysła jasno w chwale! Tak to prawda!! Poprostu zdobyłem mój pierwszy poziom z wielu, które dopiero zamierzałem zdobyć.

Godzina za godziną, dzień za dniem czerpałem przyjemność z tej wspaniałem gry, która nawet po prawie 15 latach nie straciła nic ze swojej wspaniałości (wtedy tak myślałem). Kilka dni później, lecz przed poziomem 80, próbowałem zalogować się tylko po to żeby się dowiedzieć, że już nie mam dostępu do serwera. Szukając odpowiedzi na tę sytuację przeczytałem na stronie, że na serwerze był WIPE. Myślałem sobie “dlaczego mnie to trafiło, straciłem cały mój cenny czas, który poświęciłem na ciężką pracę przez wiele dni”. Za starych czasów nikt nie wiedział w ogóle co oznacza “WIPE”. Po moim pierwszym zawodzie wmawiałem sobie, że miałem poprostu pecha i może zacząłem grać w ostatnich dniach tego serwera nie będąc tego świadomy.

Moje pragnienie grania w Lineage II po tak wielu latach nie wyparowało by razem z WIPEm, więc byłem pewny, że chcę zacząć od początku, by mieć przed sobą wiele lat czerpania przyjemności z tej wspanałej gry, nawet jeśli miałem zacząć od zera przez to, że straciłem całą moją ciężką pracę, którą poświęciłem mojemu wojownikowi. Stworzyłem więc na nowo moje konto i wojownika i znowu spotkałem tego sympatycznego pierwszo poziomowego Gremlina, który czekał na mnie żebym zaczął swoją nową przygodę.

Niestety po jakimś czasie, może 1-2 miesiące później, serwer znowu postawnoił zrobić WIPE.
Krzyczę do monitora “TO JEST NIEMOŻLIWE, ROBIĄ WIPE PO 2 MIESIĄCACH, ALE DLACZEGO?”. Zacząłem szukać wiadomości na różnych forum. Zacząłem czytać, kalkulować, sprawdzać daty WIPE-ów na wielu serwerach i wtedy zrozumiałem… nędzną i okrutną rzeczywistość, którą prawie wszystkie serwery stworzyły. Poświęcili tę piekną grę systematycznie zdzierając z graczy pieniądze.

Zrozumiałem wtedy, że koniec końców Lineage II stał się taką zabaweczką (prostytutką) alfonsa, który ją wykorzystywał, dewaluował ją, niszczył i bezcześcił ją każdego dnia po to tylko żeby wyciągnąć z niej więcej kasy tym samym nie oddając jej za grosz szacunku.

Wtedy byłem bardzo przytłoczony i sfrustrowany. Frustracja i smutek przemieniły się w złość, a wtedy złożyłem sobie przysięgę, że stworzę unikatowy serwer, który przywróci blask i chwałę w tej wspaniałej grze, którą wszyscy kochamy – Lineage II. Tak właśnie powstał Warland!

W moim życiu jestem dyrektorem w dwóch firmach techonoligcznych, jestem inżynerem oprogramowania (programistą) i wiem, że moja miłość do programowania może zapewnić dobre fundamenty pod ten unikatowy serwer o nazwie Warland.

Od początku Warlanda postawiłem sobie dziesiątki zasad, dwie najważniejsze to były: 1. Warland to LONG LONG LONG life serwer toteż każdemu z was obiecałem, że minimalny czas życia Warlanda to będą 3 lata i 2. postanowiłem, że serwer będzie wolny od korupcji, więc nie akceptuję żadnych donacji przedmiotów, poziomów, questów, skilli+++ itd. a umożliwić jedynie VIP/BLESS na kontach. Od początku opłaciłem koszty mojego serwera przez moje firmy na całe 3 lata, więc czas trwania Warlandu nie ma nic wspólnego z jego sytuacją finansową.

Dobiliśmy do trzech lat w marcu, który był miesiącem w której serwery Warlanda zostały aktywowane. To był dzień, w którym, moje “dziecko” wzięło pierwszy oddech, to był start długiej, ciężkiej ale jednocześnie pięknej podróży, którą każdy z was i ja przeżywaliśmy całe 3,5 roku.

Przez te 3,5 roku byłem zmuszony podejmować trudne decyzje. Niektóre z nich były dobre, a niektóre złe, ale zawsze dla jasności i dobra serwera, dla jedynego celu bycia sprawiedliwym dla każdego oddając całego siebie przez 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu… To jest fakt!!!

Ale prawda jest taka, że każdego z was kochałem – tych z którymi się zgadzałem, ale także każdego tych z którym się sprzeczałem przy podejmowaniu decyzji, które stworzyły serwer jaki mamy dzisiaj, jaki my wszyscy stworzyliśmy, ulepszyliśmy i daliśmy życie temu wspaniałemu serwerowi, na który mówicie Warland. Bez was wszystkich Warland nie mógłby NIGDY stać się tym czym jest dzisiaj, prawdziwie unikatowym serwerem w naszych sercach jak za starych dobrych czasów, jak za czasów kiedy dopiero się uczyliśmy grać i kochać tę piękną grę Lineage II.

Na naszym serwerze – jak wszystko w życiu – nadszedł gorszy moment… W szczególności dla naszej społeczności, która musi się tułać na innych serwerach, które pozwalają na zabawę tylko przez 2 miesiące i wymazuje z pamięci uczucie prawdziwej radości w Lineage II, którym jest long life serwer. Nadszedł już więc czas, aby zakończyć tą 3,6 roczną podróż i zamknąć pierwszy cykl.

Mam przyjemność oznajmić, iż 20 września 2019 roku Warland zrobi WIPE i nastanie nowa era GREAT LONG LIFE, z której będziecie mieli możliwość czerpania przyjemności przez LATA!

Od teraz wszystkie BANY ze wszystkich kont na Warlandzie i Facebooku zostają zdjęte. Do czasu kiedy serwer wystartuje na nowo, Reward Crystal Scrolle będą dostarczane CODZIENNIE z ograniczeniem do +18 żebyście mogli ulepszyć swój cały ekwipunek do +18 i cieszyć się maksymalnymi możliwościami swojej postaci kilka dni przed startem naszej nowej, wielkiej i wspaniałej przygody!

Wykorzystaj ten krótki czas, aby prawidłowo skonfigurować swojego Clienta, żebyś mógł połączyć się z Warlandem i jego nowym systemem ochrony “ZEUS GUARD” nie tracąc czasu w ostatnim momencie.

Wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone ostatnio dla uzyskania chociażby minimalnego balansu po 3 latach online-u będą usunięte po nowym starcie, a Warland wystartuje z jego podstawowymi ustawieniami jakie wszyscy znamy i kochamy.

Następujące zmiany zostaną usunięte:
1. Crystal Scrolle, 2. Max Limit +18 wróci do +16, 3. Bloody Warriors i wszystko co z nimi związane tj. zwiększenie statystyk, obszary do farmienia, 4. Limitowane czasowo Epiki itd.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie do momentu ponownego odpalenia serwera.
Przekaż swoim znajomym i przygotuj się na tę wspaniałą nową przygodę.

Z wyrazami uznania i szacunku,
Twój Admin Zeus!!!